laupäev, 20. märts 2021

Tallinna Loomaaed kevade ootel!

 Projekti "Siia sinna läbi linna"õpilased ootavad nädalalõppu, s.t.reedekest pikisilmi, et minna kooliruumist välja-õuesõppele,sest praegune aeg lausa nõuab seda!

Seekord viis meid Tallinna Loomaaia haridusprogrammijuht Inari otseteed polaariumi ja kiiremad õpilased jõudsid ka nn.karukoopas ära käia ja tunda end nagu karu koopas.

Õpilaste imestus oli suur, sest lumivalged jääkarud Frida ja Raspy olid muutunud  lausa poriseks, s.t.pruunkarude taoliseks ja Frida justkui pelgas Raspyt, piilus teda vargsi kivihunniku tagant.Raspy aga jalutas Frida poole julgesti, sõi ära Frida lõunatoidu jäägid lõhepalukesed, mida maiustas ka varestekari ja mängis muretult vees palliga.

Plaanis oli jõuda kängurude juurde aga teepeale jäid ette makaagid ja hülged, keda vaadates kadus lausa ajataju ning kängurud jäidki seekord nägemata.

Õpilased ootasid põnevusega, kuna hülged ämbritäie kala saavad ja see hetk saabuski-küll olid kiired kalamugijad, ju pidi  hülgete kõht ikka väga tühi olema.

Hülged on saabunud Tallinna Loomaaeda Lätist, nende nimed on Lijela (hülgetüdruk) ja Siesla (hülgepoiss) ning nende vaderiks on laevakompanii "Viiking Line".

Kevade jälgi oli loomaaias tunda küll:loomad mõnulesid päiksepaistel,sibullilled ajasid oma ninakesed lumealt välja ning hoolimata jäisest tuulest, mis merelt puhus oli kevadelõhnu ka õhus tunda ning kõigil õpilasetl ja ka õpetajatel olid punased põsed ja naeratus palgel!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar