Kolmapäev, 2. oktoober 2019

Ülemaailmne Muusikapäev meie koolis!

Vihmane hommik algas  muusikaga trammis ja kulmineerus meie kooli aulas, kus olid meile külla tulnud Rahvamuusikaansambel "Pirita" Viimsist ja Nõmme Muusikakooli õpilased, kellel kaasas uhke ja kuninglik näppekeelepill Harf.
Kõigepealt kõlas muusikapooltund mandoliinidega, kus muusikud August Sarrap ja Margit Treimann alustasid hoogsat mängu mandoliinide hümniga, kõlas veel A.Pärdi  kuulus "Ukuaru valss", filmi  "Helisev muusika"väga kuulsaks mängitud "Edelwais" ja palju teisi hoogsaid pillilugusid.Saalitäis õpilasi lausa rõkkas kaasa, niivõrd kaunis ja hoogne mandoliinide kontsert oli!
Kontserdi teises pooles  esinesid meile Nõmme Muusikakooli noored pillimängijad flöödi, akordioni, viiuli ja harfiga.Harfi nägid enamus meie kooli õpilasi esimest korda ja helid, mis harfist tulid lausa võlusid kuulajaid.Eriti võimas oli harfil mängitud muusikapala "Merelained"- saalitäis publikut kuulas hiirvaikselt, helid jõudsid  küll iga kuulaja hingesoppi!
Peale meeleolukat  kontserti said õpilased ka pille uudistada ja ka mängida.Harfi proovimiseks oli lausa pikk järjekord-niivõrd võlusid harfikeeled meie õpilasi.
Täname meile külla tulnud muusikuid, meie lauluõpetajat Urve Pihlakut, kes saatis mandoliinimängijaid  klaveril väga-väga!
 Meie vihmast hall  koolipäev oli täis muusikat ja ka päike ning vikerkaar särasid korraga!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar