pühapäev, 25. september 2016

Koolipere õunaralli!

Täna, Teisipäeva hommikul, juba pool üheksa alustasid viis õunateemalist tööjaama oma bokside väljapanekut, sest täpselt kell 9.45 kiirustas kogu koolipere korvpalliväljakule. Seal ootas kogu kooliperet direktor Sirli Väinsar, kes andis stardi õuesõppeks- õunatalguks mõttega, et üks õun päevas hoiab eemale arsti ja oled terve!
Algas õpilaste tööjaamadesse jagunemine ning  koolimaja õues oli juba tunda mõnusat pannkoogilõhna  kuigi oli veel varajane hommikuudu ja õpilased ning õpetajadki unisevõitu.
Õuesõpe sai aga peagi hoogu juurde, sest tööjaamades osalemine oli väga põnev!
Iga klassi õpilaste ülesandeks oli läbida kõik viis tööjaama ja koolilõuna-talgusupp  tuli süüa õues, nii nagu talgutel kombeks.Eks õuesõpe ja värske õhk muutsid õpilaste kõhud tühjaks ja hernesupp maitses suurepäraselt, küsiti lisagi!
Esimeses tööjaamas tuli õppida koorima õunu ning neist valmistama maitsvat õunamoosi.Põnevaks tegi õppetunni see, et juhendajateks olid õpilased ise, juskui õpetajapäeval!
Moosi keedeti õppepäeva jooksul kokku ligi kakskümmend liitrit!
Teises tööjaamas, otse koolimaja ees oli üleval kõige tähtsam tööjaam, kus esmalt tuli õunad hoolikalt pesta ja puhastada, siis  purustada ning saadud õunamassist mahl väljapressida.
.Kõigepealt tutvustas õunapressiomanik Urmas õpilastele, et kuidas masin töötab ja millised on masinaosad.Õunamass tuli väga täpselt spetsiaalsele riidele asetada ning alles siis sai alustada õunamassi pressimisega, mida tehti käsitsi, Igal õpilasel oli ka oma pudel värskelt pressitud mahlajoomiseks kaasas.Kogu õppepäeva tootlikus oli ligi 150 liitrit värskelt pressitud õunamahla!
Tore oli ka see, et õunapuudust polnud karta, sest kogu koolipere, kellel õunapuud omal olemas-tõid healmeelel õunu koolimajja, justkui suur perepäev!
Kolmas tööjaam asus lipuvarda läheduses ja seal pakkusid 9a klassi õpilased koos värskelt keedetud õunamoosiga õpilastele pannkooke-see oli juskui kirss tordil keset õuesõppepäeva!
Mänguväljakute juures oli kaks tööjaama, kus tehti kunsti-õunatrükki ja õuntest päevalille- seemnetega õunasiilikuid, mis on kindlasti meelispalaks  talvel lindudele.Ka koolimaja peaukse esine trepp sai kaunistatud  131 õunaloomakesega  ja nägi välja sügiseselt värvikirev!
Ülekooliline õunatalgu ehk õunaralli õnnestus suurepäraselt-tänud kõigile osalejatele ja muidugi koolidirektorile Sirli Väinsarele, kelle mõttest kogu õunapäev alguse sai!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar